Etkinliklerimiz

12 Mayıs 2023

Başakşehir Okulları Ülkeler Arası Geziyor

The best way to learn a foreing language is to use it. For this reason, we spent the April break with our students by visiting different countries and enabling them to use English. Our first stop was the Netherlands. We had the chance to spend a wonderful day at the […]
12 Mayıs 2023

Eğitim Sistemi Tasarlama Etkinliği

Başakşehir okullarında geleneksel eğitim sistemi tasarlama etkinliği yapıldı. Öğrenciler sahnede hayallerindeki eğitim sistemini, tasarladıkları okulu anlattılar. Ürettikleri fikirleri ve sunum becerileriyle beğeni toplayan öğrenciler kendi okullarında da nelerin uygulanabileceği ile ilgili düşüncülerini dünyadan örneklerle sundular.
12 Mayıs 2023

DNA Günü

1953 yılında James Watson ve Francis Crick tarafından DNA’nın yapısının keşfedilmesi, Dünya’da her sene 25 .nisan tarihinde kutlanmaktadır. Okulumuz lise kademesinde de DNA Günü, öğrencilerimiz ve Biyoloji Öğretmeni Gamze Erdemci ile hazırladığı çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
15 Nisan 2023

Şirince Matematik Köyü

Öğrencilerimizi düşündürmeye ve matematiğin farklı yönlerini göstermeye devam ediyoruz. Şirince matematik köyünde 2. gün dersimizde Matematikçi Haluk Memili ile birlikteydik. 3.gün ise yine Ali Nesin ile Şirince matematik köyü derslerimizi sonlandırdık.
15 Nisan 2023

Tales Matematik Müzesi

Şirince matematik köyü gezimizin ikinci programı TALES MATEMATİK MUZESİ indeyiz Bu müzede matematiğin daha önce görülmemiş taraflarını keşfedebilir görsel ve dokunsal olarak matematiği hissedebilirsiniz.
15 Nisan 2023

Şirince Matematik Köyü Gezimizden Kareler

Şirince matematik köyünde verilen eğitimin amacı ‘Gençlere matematigi ogretmektir. Matematiği sevdirmek için özel bir çaba harcamayız çünkü matematiğin öğrenilince mutlaka sevileceği düşüncesindeyiz. ‘şeklinde ifade edilmektedir. Başakşehir Okulları olarak ülkemizin en önemli matematikçilerinden biri olan Ali Nesin tarafından kurulan Şirince Matematik Köyündeyiz. Ali Nesin tarafından verilen ilk dersimizi tamamladık.
4 Nisan 2023

Ana Sınıfı Kütüphane Ziyareti

Ana sınıfı miniklerimiz Kütüphaneler Haftasında Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Kütüphanesini ziyaret etti. Çocuk kütüphanesinde kitap inceleme, satranç oynama ve yeni bilgiler edinme imkanı buldular.  Kütüphaneye atılan ilk adımlar geleceğe ışık tutar.
28 Mart 2023

18-24 Mart Yaşlılar Haftası

18-24 Mart Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuz ilkokul öğrencileri büyüklerine Nostalji Günü etkinliği hazırladılar. Etkinliğimize katılım sağlayan tüm aile büyüklerimize teşekkür ederiz.
23 Mart 2023

18 Mart Çanakkale Zaferi

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı etkinlikleri kapsamında okulumuz konferans salonunda veli katılımlı program gerçekleştirildi. Programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
23 Mart 2023

18 Mart Çanakkale Zaferi Sergisi

18 Mart Çanakkale Zaferi köşemiz ve öğrenci resimleri sergimiz